Õunasiidriäädika kasutusvaldkond on äärmiselt lai ja selle tervendavate omaduste poolest austatud juba aastatuhandeid. Kas teadsid aga, et õunasiidriäädikas on ka väga hea kosmeetikavahend erinevate nahaprobleemidega võitlemiseks ning juuste loomuliku ilu ja sära taastamiseks?
Õunasiidriäädikas aitab tasakaalustada naha loomulikku rasvasisaldust ning eemaldab mustuse ja tolmu, mis on päeva jooksul näole kogunenud. Lisaks taastab see naha pH- tasakaalu ning on andnud akne all kannatajatele väga häid tulemusi ärrituse, vistrike ning nahakahjustuste vähendamisel. C-vitamiini- ja beetakaroteenirikka õunasiidriäädika kõige suurem kasu seisneb vabade radikaalide hävitustöö vähendamises rakutasandil.
Järgnevalt jagamegi mõningaid nippe ja trikke, kuidas õunasiidriäädikat kosmeetilise vahendina täpsemalt kasutada.
KOSMEETIKAVAHEND NÄOLE
Nagu eelnevalt mainitud on õunasiidriäädikas hea vahend erinevate nahaprobleemidega võitlemiseks, olgu selleks akne, aknearmid või tumedad laigud näol. Selleks, et neid probleeme leevendada on olemas väga lihtne, kuid tõhus kodune näotoonik õunasiidriäädikaga.
- Sega kokku 1 osa õunasiidriäädikat ja 2 osa vett. Kasuta nagu tavalist näotoonikut, kanna vatipadjaga näole ja lase kuivada, seejärel võid vajadusel kasutada ka oma tavalist niisutavat kreemi. Alguses võib see lõhn tunduda omapärane, aga kuivades kaob see peaaegu täiesti ära. Kui tunned, et see lõhn on liiga tugev või nahk tundlik, siis võid vett veidi rohkem lisada.
Et probleemi kiiremini lahendada ja aknet tekitavate bakterite vastu seespidiselt võidelda, joo iga päev tass vett, mille sisse on lahjendatud 1 spl õunaäädikat. Lisaks on olemas ka imelihtne looduslik näomask, mida võib kasvõi iga päev teha.
- Selleks on sul vaja kokku segada pool avokaadot ja veerand tassi õunasiidriäädikat. Määri ühtlaselt näole, hoia 10 minutit ning seejärel loputa veega maha.
KOSMEETIKAVAHEND KEHALE
Õunaäädikas on abivahendiks ka päikesepõletuse vastu, kuna sisaldab happeid ja ensüüme, mis taastavad naha rasvade loomuliku tasakaalu. Palju C-vitamiini sisaldava õunasiidriäädika kompress aitab kaasa rakkude uuenemisele ning hoiab ära vabade radikaalide kahjustuse.
- Päikesepõletuse leevendamiseks sega pool tassi jahedat vett, poole tassi õunasiidriäädikaga. Tupsuta põlenud kohti niiske rätiku või käsnaga.
KOSMEETIKAVAHEND JUUSTELE
Me kõik soovime ilusaid ja terveid juukseid, kuid alati ei pruugi kallitest šampoonidest ja palsamitest kasu olla. Paljud juuksehooldusvahendid jätavad juuksefolliikulitesse, juuste pinnale ja peanahale nähtamatuid jääkaineid, mis võivad muuta juuksed tuhmiks, rasvaseks või liiga käharaks. Selleks, et neid probleeme ära hoida, loputa oma juukseid pärast šampooni ja palsami kasutamist, õunasiidriäädikaga. Õunasiidriäädikas aitab taastada juuste loomuliku ilu ja sära.
- Sega kokku 1 tass vett ja pool tassi õunasiidriäädikat. Loputa sellega juukseid pärast šampooni ja palsami kasutamist. Hoia peas 5 minutit ja loputa sooja veega. Korda seda protseduuri igal teisel pesemisel.
Kui poest ostetud palsam ei anna soovitud tulemust ja juuksed on kahused ning raskesti kammitavad, on lahenduseks isetehtud juuksepalsam. Õunasiidriäädikas koos kookosõliga taltsutab krusse ja hoiab juuksed läikivana ning parandab samal ajal peanaha pH- taset.
- Koduseks palsamiks on sul vaja pool tassi õunasiidriäädikat, veerand tassi vedelat kookosõli ja ühte tassi vett. Kanna segu juustele, kata need vannimütsiga ja lase mõjuda 30 minutit, seejärel loputa ja kuivata.
Nagu näha, on õunasiidriäädika omadused äärmiselt kasulikud ka meie välimuse turgutamiseks. Meie jagasime vaid mõningaid nippe, mida sellega koduses kosmeetikas on võimalik teha, kuid variante on kindlasti rohkem. Igal juhul väärib katsetamist, kui poest ostetud tooted on pettumust valmistanud või soovite lihtsalt looduslikuma variandi poole pöörduda.