5 üllatavat viisi õunasiidriäädika kasutamiseks - Wösel

5 üllatavat viisi õunasiidriäädika kasutamiseks

Õunasiidriäädikas on tervisele kasulik! Kvaliteetne õunasiidriäädikas

Õunasiidriäädikas on olnud kasutusel tervist turgutava vahendina juba sajandeid. Seda on soovitanud nii arstid kui ka teadlased ning õunasiidriäädikat on mainitud isegi piiblis. Toome välja viis üllatavat võimalust õunasiidriäädika kasutamiseks.

1. LUKSUMINE

Kes meist ei oleks luksunud ning selle parandamiseks hinge kinni hoidnud, palunud end ehmatada või joonud vedelikku, et luks kaoks? Ehkki luksumine on kahjutu võib see olla äärmiselt tüütu ja ebamugav. See võib kesta isegi päevi ja kuid! Õunasiidriäädikas võib ka olla üks viisidest, kuidas edukalt luksumisest lahti saada. Oma tugeva maitse ja lõhna ning tõhusa mõju tõttu seedeelundkonnale põhjustab õunasiidriäädikas paljudel inimestel kohese füüsilise reaktsiooni, millega luksumine lõppeb. Lihtsalt sega 1 spl õunasiidriäädikat 1 tassi veega ning tarbi luksumise vaheajal.

2. HALB HINGEÕHK

Meil kõigil on vahel halb hingeõhk. Seda põhjustavad kehv toitumine, ebapiisav suuhügieen ja elustiilihaigused (näiteks suitsetamine). Halba hingeõhku tekitavad suus ja kurgus tegutsevad batsillid. Õunasiidriäädikas on siinkohal hea ja looduslik abimees, sest tal on viiruse- ja bakterivastased omadused. Suuvee tegemiseks piisab 2 tl õunasiidriäädikast ja 1/2 tassist veest. Loputa sellega suud 15-20 sekundit ja sülita välja. Kurgu kuristamiseks piisab 20-30 sekundist korraga.

3. UNETUS

Päris unetust õunasiidriäädikas ära võtta ei saa, sest sageli on unetuse põhjuseks stress, haigus, depressioon või ebatervislik söögisedel. Olenemata unetuse põhjusest on kõige tõhusam raviviis parandada oma üldist tervist. Unetust võib halvendada oluliste aminohapete, vitamiinide ja mineraalide puudujääk. Kuna õunasiidriäädikas sisaldab mitmeid vajalikke toitaineid, siis on ta tõhus vahend, et tuua keha tagasi tasakaalustatud unerütmi. Unejoogi saad teha 1 tassist orgaanilisest teest, kuhu lisad sisse 1 spl õunasiidriäädikat. Tuleks juua iga päev.

Wösel detox jook ingveriga
Õunasiidriäädikas on kasulik looduslik terviseturgutaja!

4. PUTUKAHAMMUSTUSED

Suvel ei ole midagi tüütumat kõrva ääres pinisevast sääsest. Ja eriti ebamugav on ka sügelevad punnid, mida tahaks ainult kratsida ja kratsida. Eriti raske on lastel, kui nad üle kogu keha sügelevad putukahammustustest. Ja kui on vähe tundlikuma nahaga laps, siis võivad hammustused ka paiste minna. Õunasiidriäädika lahusega saab leevendada nii nahapealseid sügelusi kui ka ennetada hammustusi hoopistükis! Erinevalt meist ei meeldi putukatele äädika lõhn ega maitse. Putukavastase lahuse saad, kui lisad 1 tassile õunasiidriäädikale 1/4 tassi vett. Pane lahus pihustavasse pudelisse ning vajadusel lase seda nahale. Torgete ja hammustuste puhul tupsuta äädikat lahjendamata kujul iga 15 minuti järel nahale. Laste nahk on väga hell, seega neil võiks igaks juhul kasutada alguses veega lahjendatult, et vaadata, kuidas nahk reageerib.

5. KIILASPÄISUS

Kiilaspäisus võib tekkida geneetilisel põhjusel, korduvate juuste keemilise töötlemise tõttu või ebapiisava toitumise tulemusel. Filtreerimata õunasiidriäädikas sisaldab kergestiimenduvaid looduslikke happeid, mis viivad toitained otse juuste hõrenemise kohale, eemaldavad hõrenemise põhjused ning toetavad uute juuste kasvu ja tervist. Tooniku peanahale saad nii:

  • 1/2 tassi vett
  • 1/2 tassi õunasiidriäädikat
  • 1/2 Cayenne’i pipart

Määri segu otse peanahale ja piirkondadele, kus ilmneb kiilaspäisus. Lase mõjuda 30 minutit, seejärel kasuta šampooni ja palsamit nagu tavaliselt. Korda seda iga päev ja tulemusi võid näha 2-4 nädalaga!

Kust õunasiidriäädikat saab?

Meie tootevalikus on kolm erimaitselist õunasiidriäädikat, mis kõik on filtreerimata ja sisaldavad äädika “ema”. Just see teeb meie äädikad eriti kasulikuks, sest äädikas säilivad kõik kasulikud omadused. Vali kas klassikaline õunasiidriäädikas, meega või arooniaga meie e-poest.

Õunasiidriäädika mitmekesised kasutusviisid tervise toetajana põhinevad traditsioonidel, teaduslikel teooriatel või piiratud uuringutel. Sageli pole neid piisavalt inimestel katsetatud, seega tasub katsetamisel kasutada kainet talupojamõistust. Blogipostitus on koostatud Britt Brandon’i raamatu “Tervislik õunasiidriäädikas” alusel.

Ostukorv
Scroll to Top