Miks peaksid terviseshotid oma igapäevasesse menüüsse lisama? - Wösel

Miks peaksid terviseshotid oma igapäevasesse menüüsse lisama?

Terviseshotid Annabeli käes

Tervise trifekta – toitumine, liikumine, uni – on füüsilise ja vaimse eduloo pandiks. Tervislikku toitumist aitab toetada üleküpsetatud toidu ning liigse loomse valgu vähendamine menüüs. See viimane väide võib nii mõnelgi küsimusi tekitada: mida ma siis söön? kuidas ma kõhu täis saan? Igal toidukorral on ju alati liha söödud ja ellu jäädud! Siin tulevad terviseshotid appi!

Eesti toitumisnõustajate toitumissoovituste kohaselt võiks päevasest energiakogusest 10-20% pärineda valkudest. Valgud on kehale vajalikud, kuid nende päritolu võiks olla rohkem taimne (läätsed, oad, pähklid, seemned, teraviljad). Liigne loomne valk koormab neerusid. Kui organismi puhastajad ei saa oma tööd hästi teha, kaasnevad sellega ka teisi tervisemuresid. Tervislikku toitumist ning seedimist aitavad toetada värsketest viljadest valmistatud Wöseli terviseshotid.

Kasuta nutirakendust

Sul võib-olla tekkis küsimus, kuidas ma siis teada saan, kas söön piisavalt valke või tarbin üle? Headeks abimeesteks on erinevad programmid ja äpid, kuhu saad oma päevase menüü kirja panna. Üheks võimaluseks on Nutridata programm, kuhu saad oma päevase menüü üles laadida. Programm arvutab päevase kaloraaži, vee tarbimise ning mikro- ja makrotoitained. Sinna saad lisada ka oma retsepte.

Samas ka ainult toitumisele tähelepanu pööramisega kaugele ei purjeta. Omal naha on läbi kogetud ka mitteteadlik eksperiment kehaga, kus sai tehtud palju sporti, toitutud justkui tervislikult, kuid puhkusele väga aega ei jäänud. Tulemus oli selline, mida teistele ei soovitaks. Ja taastumine ei ole ainult nädal või kaks, see võib võtta kuid ja aastaid.  

Tasakaal ja hea enesetunne

Wöselis tarvitame kogu tiimiga igapäevaselt oma tooteid ning kas või üks tubli lonks terviseshotti saab iga päev ära joodud, sest ka meil on päevi, kus korralikku toidukorda asendab tassi kohvi ja ahvatlev saiake ning kiire tööpäev võib jätkuda. Kellele maitseb astelpaju-apelsini, kellele vaarika-ingveri või ingveri-sidruni… Ega maitse üle ei vaielda ja see polegi nii tähtis. Oluline on tasakaal ning hea enesetunne.

Wöseli terviseshotid on välja töötatud just seetõttu, et pakkuda tervislikku ning kasulikku toitu. Koostöös TalTech teadlastega välja töötatud terviseshottide puhul oli meile oluline leida parimad taimed ja maitsekooslused, mis sisaldaksid võimalikult palju kehale kasulikke vitamiine, mineraale ning antioksüdante. Wöseli tootevalikus on kolm erineva maitsega terviseshotti.

Shottide kasulikkus

  • Maitsev ja kasulik mahub ära vaid 60 ml pudelisse
  • Sisaldab erinevaid vitamiine, mineraalaineid ja antioksüdante
  • Ingveril ja kurkumil on antioksüdatiivne ja põletikuvastane toime
  • Turgutab immuunsüsteemi
  • Shottides leiduv õunasiidriäädikas sisaldab nii vesi- kui ka rasvlahustuvaid antioksüdante ning soodustab seedimist
  • Kiire ning lihtne tarbida
Wöseli shotid heina sees

Särtsakas ergutaja

Ingveri-sidruni-mee terviseshot on tulise iseloomuga ja peale tarvitamist ei vaju ka kõige suurematel unemütsidel silm kinni. Oma kogemusest saame öelda, et see shot on suurepärane kaaslane pikkadel autosõitudel. Silmad püsivad teel ning meel värskena. Shotis olev ingver tõstab immuunsust, tugevdab keha vastupanuvõimet, toetab soolestiku tööd, aitab võidelda bakteritega ning annab kohest energiat. Mesi sobib suurepäraselt kokku ingveriga, omades samuti tugevat bakterite ja viiruste vastast toimet. Leia ingverishot (saadaval ka 12-pakk) siit.

Tõeline antioksüdant

Astelpaju-apelsini-kurkumi terviseshot on meie sottidest maitselt kõige leebem, kuid sisu on igati kasulik ja muidugi tema kaunis värv, mis tuleb astelpaju, kurkumi ja apelsini kooslusest on lihtsalt vastupandamatu. Astelpaju sisaldab rohkel C-vitamiini ning erinevaid B-vitamiine, mis vähendavad väsimustunnet, peletavad stressi ning suurendavad organismi vastupanuvõimet. Kurkumis leiduv kurkumiin on põletikuvastase ja antioksüdatiivse toimega, kuid tema toime tõhustamiseks organismis on vaja kõrvale tarvitada pipras sisalduvat piperiini, seetõttu on astelpajushotti lisatud ka cayenne’i pipart. Mett on kasutatud ravi eesmärgil ammustest aegadest – see sisaldab üle 400 kasuliku ühendi, näiteks orgaanilisi happeid, ensüüme, fenoolsed ühendeid, aminohappeid, mineraalaineid, vitamiine jpm. Leia apelsinishot (saadaval ka 12-pakk) siit.

Maitseelamusega üllataja

Vaarika-õuna-ingveri terviseshot on meie shottidest kõige hapukama maitsega, kuna sellesse ei ole lisatud mett ega muid magustajaid. Sobib taimetoitlastele ja neile, kelle jaoks on oluline jälgida toidu vähest kalorsust. Shot on valmistatud viljadest, milles leidub rohkelt antioksüdante, flavonoide ja vitamiine. Õun sisaldab väärt vitamiine ja ohtralt mineraalaineid nagu näiteks kaltsiumi, magneesiumi, kaaliumi ning kiudaineid – need kõik on vajalikud organismi normaalseks toimimiseks. Vaarikas alandab kolesterooli taset, mõjub hästi südamele ja veresoonkonnale ning võib ennetada isegi vähi teket. Ingver aitab kiirendada seedimist, omab põletikuvastu toimet ja leevendab (liigese)valusid. Leia vaarikashot (saadaval ka 12-pakk) siit.

Kõik Wöseli terviseshotid on pastöriseerimata, valmistatud külmpressitud puuviljadest (selleks, et säiliksid kõik kasulikud omadused) ning millele ei ole lisatud juurde suhkrut ega muid lisaaineid.

HEA IDEE: Kui shoti maitse tundub liiga tugev, siis lahjenda shot vee või naturaalse mahlaga. Nii valmib lihtsalt tervislik karastusjook.

Ostukorv
Scroll to Top