Mis on heinategijajook Switchel? 12. juuli 2022 - Wösel

Mis on heinategijajook Switchel?

Switchel Katrini käes

Selle suve uustulija on heinategijajook Switchel. Tegemist on Eestis esimese omataolise joogiga, samas ei ole Switchel kindlasti uus tundmatu leiutis, vaid nagu meie Shrubidki taasavastatud väärtjook. Tagasiside on senini olnud positiivne ning uuest joogist on saanud ka meie tiimi lemmik. Asume siis asja kallale, mis see Switchel ikkagi päriselt on ja miks selline nimi?

Traditsiooniline Switchel ehk Haymaker’s Punch ehk heinategija jook on pika ajalooga magushapu-vürtsikas rüübe, mille juured ulatuvad 17. sajandi koloniaalajastu Ameerikasse. Jook oli populaarne suvejook farmerite ja põllutööliste seas, andes jõudu, taastades kehas vedeliku- ning toitainete varud.

Heinategijajook ehk…

Switchel, mida võib kirjapildis näha ka kui switzelswizzleswitchy või ingverivesi on oma olemuselt jook, mis on valmistatud kerge naturaalse äädikaga segatud veest ja on sageli maitsestatud ingveriga.

Wöseli astelpaju-vaarika-ingveri Switchel sisaldab nagu nimigi reedab astelpaju-, vaarika- ja ingverimahla, lisaks sidrunimahla, tilgake Wöseli õunasiidriäädikat ning magusa maitse annab tootele mahe agaavisiirup. Astelpaju-vaarika Switchel sobib ideaalselt alkoholivabaks peojoogiks ja miks mitte peale rasket tööpäeva end kosutava joogiga premeerida, traditsiooniliselt ongi ju Switchel tööliste jook. Ajad muutuvad, moodsal ajal kulub Switchel marjaks ära ka kontoritöötajatel.

Switcheli koostisosad

Astelpaju-vaarika Switcheli maitses on tunda nii magusat kui ka haput ning pisike ingver justkui tantsiks keele peal, lisades vürtsi ja kerget õhetust, kuid samas ei ole teda liiga palju. Kooslus on just õige, tasakaalus. Kas lastele meeldib Switchel, tasub proovida.

Toode on kauni erksa roosaka värvitooniga. Parim on toode jahutatult ja mõni jääkuubik lisaks teeb joogi veelgi nauditavamaks.

Switcheli toitumisavast teavet saad näha meie e-poest. Heinategijajook ootab kutsub avastama julgeid maitseelamusi!

Ostukorv
Scroll to Top