Imeline juurikas ingver - Wösel

Imeline juurikas ingver

Ingver mustal taustal

Ingverijuurt (lad k Zingiber officiale) tuntakse kui erilise mekiga maitsetaimena ja ka väga tõhusa tervendajana, mis ravib ning leevendab erinevaid haigussümptomeid.

Ingveri päritolumaaks peetakse Hiinat – esimesed ülestähendused omistatakse hiina filosoofile Konfutsiusele juba 6 sajandil e.m.a. Tänapäevalgi tuleb 25% maailma ingveritoodangust Hiinast, suurtes kogustes toodavad seda ka India, Indoneesia, Nigeeria, Bangladesh, Tai, Filipiinid ja Põhja-Korea.

Pea igas Eestimaa poes on ingverijuurikad saadavad. Ostmisel tuleks valida sileda läikiva koorega, paksem ja kõvem ingver. 2–3 nädala pikkuseks säilitamiseks võib selle pakkida pabertaskuräti sisse ja hoida õhukindla karbiga külmkapis.

Maitsestamiseks lõigata juurikast vajaliku suurusega tükk, koorida ning siis riivida või viilutada. Kooritud juurika võib ka külmutada. Kasutamisel saab selle küljest riivida vajalik koguse ning panna ülejäägi tagasi sügavkülma.

Mujal maailmas kasutatakse ingverit peaaegu kõikide roogade ja jookide maitsestamiseks. Eestimaa kodudes on ingver seni olnud kasutusel põhiliselt gripi- ja kõhurohuna. Seda just oma ravivate omaduste poolest.

Tänapäeval on taime tervistavad omadused saanud ka teadusliku tõenduse. Ingver ergutab perifeerset vereringetlaiendades veresooni ning tekitades kogu kehas mõnusa soojatunde. Kuum ingveritee soodustab higistamist ja aitab parandada hingamisteede tööd. Ingveris leiduvad rohked aromaatsed õlid stimuleerivad kopsude tööd, lahtistavad lima ja kergendavad ärritavat köha.

Ingver aitab ka kõhuhädade korral. Ergutades soolestikku, paneb ingver toidujäägid kiiremini liikuma ning vähendab jääkainete imendumist verre. Ingver aitab oksendamise ja iivelduse, sealhulgas ka sõiduiivelduse korral, rahustab ülekoormatud magu ja vähendab tõhusalt kõhupuhitust.

Soodsalt mõjub ingver ka seedimisele, stimuleerides vajalike ensüümide eritumist, väidetakse isegi, et ingver ise sisaldab seede-ensüümidega sarnanevaid ühendeid.

Vaieldamatu on ka ingveri lõõgastav ja valuvaigistav toime. Ingverit võib julgelt soovitada koolikute ja spasmide, kõhulahtisusvoolmete ja menstruatsioonivalude leevendamiseks. Ingverivann lõõgastab valutavaid ja pingestunud lihaseid.

Enamikus Wöseli toodetes oleme samuti kasutanud külmpressitud ingveri mahla. Ei ole tähtis, kas süüa ingverit värskelt, kuivatatuna või juua hoopis mahlana – kasulikud omadused säilivad.

Wöseli ingveri sisaldusega tooted on:

Ostukorv
Scroll to Top

Shrubi müüvad järgmised Prisma poed

Õunasiidriäädikaid müüakse järgmise Rimide "Talu toidab" lettidel

Õunasiidriäädikaid müüakse järgistel Selveri gurmeelettidel

Õunasiidriäädikaid müüvad järgmised Coopi poed

MUSTSÕSTRA-PIPARMÜNDI SHRUBE MÜÜAKSE JÄRGMISES COOPI POODIDES

SHOTID ON SAADAVAL JÄRGMISTE COOPIDE LETTIDEL

INGVERI-MEE-SIDRUNI SHRUB ON SAADAVAL JÄRGMISTE COOPIDE LETTIDEL

INGVERI-MEE-SIDRUNI SHRUB ON SAADAVAL JÄRGMISTES RIMI "TALU TOIDAB" LETTIDEL

INGVERI-MEE-SIDRUNI SHRUB ON SAADAVAL JÄRGMISTE SELVERITE LETTIDEL

Astelpaju-vaarika Shrub on saadaval järgmistes Coopi poodides